Geçiş kontrol ve otomasyon sistemleri; uzun yıllardır çeşitli formlarda özellikle ticari yapılarda ve kamusal alanlarda kullanılıyor. Bu özelliği ile akıllı kapı kilitleri herkes için ideal özelliği taşır. Şifreli veya kartlı giriş kapılarına da çeşitli ortamlarda şahit oluyoruz. Gün geçtikçe gelişen ve daha sarsılmaz bir teknolojik altyapıya ulaşan geçiş kontrol sistemleri; günümüzde size birçok kolaylığı bir arada sunmakla birlikte, yüksek güvenlik özellikleri kazandırıyor. Akıllı kapı kilidi nedir, nasıl çalışır? Sorusunu cevaplarken, günümüzde evlerinizde güvenle kullanabileceğiz ve size çok ciddi erişebilirlik özellikleri kazandıran ürünlerimizden de bahsediyor olacağız. Zira günümüz şartlarında sahip olabileceğiniz en benzersiz teknolojiyi, en iyi güvenlik özellikleri ile biz size sunuyoruz.

Akıllı Kilit Nedir?

Akıllı kilit, kapınızın mevcut formunda değişiklik yapmadan, sadece barel ismi verilen kilit göbeğini değiştirerek kullanabileceğiniz bir elektronik kilit mekanizmasıdır. Bu mekanizma, hiçbir koşulda dışarıdan müdahale edilemeyen ve hırsızlar tarafından aşılamayan bir sistemdir. Tercih edeceğiniz sistem özelliklerine göre kilidi parmak izi ile veya şifre ile açabilir, dilerseniz manyetik kartlar veya kablosuz bağlantı gibi seçeneklere sahip kilitleri de satın alabilirsiniz.

Sahip olacağınız akıllı kapı kilidi;  çok yüksek mukavemete sahip metal materyalden üretilmiştir. Bu ürünün kırılabilmesi mümkün olmadığı gibi sistemde herhangi bir arıza meydana gelmesi durumunda dahi açılabilmesi mümkün değildir. Sistemin özel savunma mekanizmaları bulunmaktadır ve herhangi bir müdahale durumunda aktif savunmaya geçerek mekanik anahtarlı kilitlerden çok daha üstün güvenlik koşulları ortaya çıkar. Neden akıllı kapı kilitleri kullanılmalı sorusuna en net cevap güvenlik olacaktır.

Akıllı Kilit Hangi avantajları Sunar?

Akıllı kilit genel olarak, yüksek mukavemetli metal materyalden üretildiği için darbelere karşı ciddi şekilde dayanıklıdır. Bu özelliğiyle aşılamada olduğu kolaylıkla söylenebilir. Ürünün uluslararası testlerde büyük başarılar kaydettiği de kayıt altına alınmıştır. Anahtar ile kullanacağınız kilit mekanizmalarının hemen hemen aynısına sahip olmakla birlikte, Welock kilit sistemleri daha gelişmiş güvenlik özelliklerine sahiptir.

Elbette akıllı kilitlerin önemli bir avantajı anahtar taşıma problemine bütünüyle ortadan kaldırıyor olmasıdır. Otomobillerde olduğu gibi evlerimizde de artık anahtarsız giriş yapabiliyoruz. Anahtarsız giriş altyapısı; farklı biçimlerde sunulmakta olan bir sistemdir. Parmak izi (biyometrik tanımlama) yapabilen akıllı kilit modellerinin yanı sıra, şifre ile giriş yapabileceğiniz modelleri de tercih edebilirsiniz.

Ayrıca akıllı kilitler; uzaktan kumanda, bluetooth, wi-fi manyetik kart gibi donanımlarla da açılabilme özelliğine sahiptir. Tüm bunların yanında mobil uygulama kullanarak kapının yanında olmasanız dahi kilidi açıp kapatabilme eylemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi kapılara akıllı kilit sistemleri takılabilir?

Klasik kilitlerin takıla bildiği tüm kapı tiplerine Welock akıllı kilit sistemleri takılabilmektedir. Son derece kolay monte edilebilen sistem komplikasyon olmaksızın yıllarca kullanılabilir. Servis gerektirmeyen estetik ve kullanışlı yapısı ile akıllı kilitler hayatımızın bundan sonraki kısmında güvenliğimizi sağlayacaklar. Sizde hemen harekete geçip, uygun fiyatlarla bu ürünlere sahip olabilirsiniz. Welock akıllı kilit sistemleri internet üzerinden satılmakta özel fiyatlarla sizlere ulaştırılmaktadır.

We.lock‘u Facebook, İnstagram sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir